Lišta
Shop


Křesací kameny - jednostranné

Tradiční provedení s břitem na jedné straně. Pošlete nebo zavolejte požadované rozměry v milimetrech, kameny naštípu podle Vašeho přání (délka, šířka, počet kamenů). Přejete-li si extra vysoké kameny, napište prosím i preferovanou tloušťku.

Cena závisí na "délce" křesacího kamene (tj. délka boků které nekřesají): velikosti do 19 mm: 30,- Kč/kus, velikosti do 24 mm: 35,- Kč, větší kameny: 40,- Kč. Tyto hraniční velikosti slouží pouze pro stanovení ceny, rozměry objednávejte pokud možno vždy přesně podle potřeb vaší zbraně. Např. délka: 25mm, šířka 20mm, počet 10ks.

Volejte: 733 213 714, nebo objednejte emailem: petr.zitka@gmail.com

 

Příklad: kámen na fotkách níže by byl: délka 20 mm, v ceně 35 Kč.

 

John Lord, učitel, u něhož jsem se učil rozumět kamenným nástrojům žije ve východní Anglii, v kraji kolem městečka Brandon, které bývalo centrem tradičního řemesla výroby pazourkových křesadel do zámkových pušek.

Během Napoleonských válek výroba křesacích kamenů v Brandonu zaměstnávala několik stovek řemeslníků, kteří zásobovali britskou armádu miliony křesacích kamenů ročně. Později během 19. století, kdy se začali používat modernější palné zbraně, několik málo zbývajících brandonských „štípačů“ vyrábělo už jen pro skomírající trhy v Africe a pro nadšence do starých palných zbraní v Americe. Poslední profesionální „flintknapper“ v Brandonu, Fred Avery, zemřel v roce 1996.

 

cena: 35 Kč
kód: GUN1