Lišta
Jak na pazourek


Festival Krumbenowe
7. - 8. září 2019 v Pivovarské zahradě v Českém Krumlově


Šestý ročník nese podtitul Mezi nebem a zemí. Pokud toužíte po zážitcích jako z jiného světa, rozhodně se s námi vydejte na cestu do hlubin věků. Stan mistra štípání kamene najdete hned u vchodu do kupecké osady.

https://www.krumbenowe.cz/

Provedeme vás časem od paleolitu po raný novověk a zaměříme se právě na hmotné (a někdy i nehmotné) doklady předmětů a řemeslných prací spojených s duchovním světem našich prapředků. Od artefaktů spojených s vírou, mytologií a rituálními úkony přes depoty a obětiny až po velké archeologické téma - pohřbívání. Tímto směrem se budou ubírat také doprovodné přednášky a samozřejmě i velký sobotní rituál, který letos bude zasvěcen mladší době železné - období historických Keltů, a také jednomu z velmi aktuálních environmentálních témat.

Brány Kupecké osady Krumbenowe se otevřou v Pivovarské zahradě v Českém Krumlově v sobotu 7. 9. 2019 v 10 hodin. Sobotní program vyvrcholí v 18 hodin rituálem a následným koncertem kapely Dick o' Brass. V neděli 8. 9. bude osada otevřena opět od 10 hodin do 14. hodiny, kdy se brány zase na rok uzavřou.

Loňský ročník Krumbenowe s podtitulem Hostina minulosti byl oceněn hlavní cenou Zlatý mamut za popularizaci archeologie, můžete se tedy těšit na skutečně dechberoucí vzdělávací podívanou.